Tematyka i wymagania dotyczące przygotowania posterów

Szanowni Państwo,

Przedstawiamy tegoroczne wymagania dotyczące przygotowania posteru naukowego w ramach sesji posterowej.

Przypominamy, że każdy Uczestnik, który zakwalifikuje się do II etapu Olimpiady zobowiązany jest do przygotowania posteru naukowego, a tym samym Uczestnicy, którzy nie prześlą posteru w wyznaczonym terminie, będą dyskwalifikowani i nie będą mogli wziąć udziału w teście wiedzy II etapu.

Tegoroczna tematyka jest na tyle szeroka, że mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Obejmuje ona następujące działy:

• Królestwo roślin,
  • Królestwo zwierząt,
  • Królestwo grzybów,
  • Królestwo bakterii,
  • Królestwo prostistów,
  • Ekologia na co dzień.

Pamiętajcie o obowiązkowych wymogach, dotyczących posteru:

1. format posteru to A1 (594 x 841 mm),
  2. plik w formacie PDF o rozmiarze nieprzekraczającym 3 MB,
  3. elementy obowiązkowe na posterze:
    • logo Olimpiady,
    • logo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
    • logo Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
    • dane dotyczące Uczestnika (imię i nazwisko Uczestnika oraz Nauczyciela prowadzącego, nazwa i adres Szkoły),
    • bibliografia (wykaz źródeł literaturowych wykorzystanych podczas przygotowywania posteru).

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem sesji posterowej, w którym znajdziecie więcej szczegółów oraz wskazówkami dotyczącymi przygotowania posteru naukowego, które dla Was przygotowaliśmy. Wszystkie potrzebne loga są dostępne do pobrania w dziale Dokumenty.

Termin nadsyłania prac to 7 lutego 2024 roku za pomocą formularza, który zostanie Państwu przesłany drogą mejlową.