Biblioteka UKW dostępna dla naszych Uczestników

Zachęcamy naszych Uczestników (i nie tylko) do korzystania z zasobów Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą skorzystać z zasobów biblioteki w ramach:

• karty jednodniowej - dostęp na miejscu, koszt 1 zł
  • karty "żółtej" - dostęp na miejscu przez cały rok, koszt 6 zł
  • karty "niebieskiej" - dla "Olimpijczyków" - dostęp na miejscu do 30 czerwca oraz możliwość wypożyczenia do domu do 3 książek na okres 2 tygodni; wymagane jest porozumienie między Dyrekcją Szkoły Ponadpodstawowej a Dyrekcją Biblioteki UKW; koszt 6 zł

Warunkami założenia karty bibliotecznej jest:

• wypełnienie deklaracji (dostępna na miejscu lub do pobrania ze strony internetowej biblioteki). Uczniom poniżej 16 rż. deklarację muszą podpisać rodzice.
  • posiadanie ważnej legitymacji szkolnej,
  • dokonanie płatności (płatność elektroniczna).

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej Biblioteki, która dysponuje bardzo bogatym księgozbiorem oraz umożliwia bezpłatne skorzystanie z wielu komercyjnych baz naukowych. W ramach karty macie dostęp do strefy Wolnego Dostępu oraz do skanera, aby wybrane fragmenty książek zabrać ze sobą do domu w formie cyfrowej. Możecie korzystać z zamykanych kabin do pracy indywidualnej i pokoi do pracy grupowej.

Jesteśmy przekonani, że zasoby Biblioteki UKW są w stanie skutecznie wspomóc Was w przygotowaniu posteru naukowego lub w nauce do II i III etapu Olimpiady.