Informacje organizacyjne dotyczące II etapu

Szanowni Państwo,

Drugi etap Olimpiady już 7 marca 2024. Wszyscy uczestnicy, którzy wysłali do nas plakat w wyznaczonym terminie (tj. do 7 lutego 2024) mają prawo wziąć udział w teście wiedzy II etapu, bez względu, czy ich plakat został zakwalifikowany do oceny czy nie.

Na teście wiedzy obowiązują te same zasady, co w I etapie, ale na wszelki wypadek pragniemy Wam je przypomnieć:

• Każdy zakwalifikowany Uczestnik otrzyma indywidualny kod dostępu do testu wiedzy przesłany na adres e-mail podany przez Uczestnika podczas rejestracji, najpóźniej na dwa dni poprzedzające termin II etapu. Uczestnik zobowiązany jest do sprawdzania swojej poczty internetowej i zgłoszenia ewentualnego braku kodu nie później niż dzień przed planowanym etapem.
  • Test wiedzy rozpocznie się o godzinie 9:00 w dniu 7 marca 2024 r. Czas na rozwiązanie testu od momentu rozpoczęcia wynosi 50 minut, w tym 5 minut na wypełnienie strony z danymi osobowymi oraz 45 minut na wypełnienie testu wiedzy. W prawym górnym rogu będzie widoczny upływający czas.
  • Test będzie aktywny do godziny 10:30, co powoduje, że jeśli dany Uczestnik z przyczyn technicznych rozpocznie wypełnianie testu z opóźnieniem to nadal będzie miał możliwość wypełnienia testu bez skrócenia czasu jego trwania.
  • Test zawiera 45 zamkniętych pytań z jedną prawidłową odpowiedzią.
    Nie ma możliwości powrotu do raz wyświetlonego pytania.
  • W teście aktywna jest "Technologia Uczciwy Rozwiązujący". Prosimy o poinformowanie uczniów, aby nie opuszczali zakładki z testem (nie klikali poza obszarem testu). Każda próba opuszczenia zakładki z testem będzie odnotowana. Prosimy o wyłączenie na komputerach programów działających w tle, komunikatów oraz powiadomień systemowych, w tym aktualizacji, ponieważ mogą one spowodować zablokowanie testu.
  • Organizatorzy dopuszczają tylko 1 opuszczenie testu z przyczyn niezależnych od Uczestnika. Pozostałe takie zachowania będą do nas zgłaszane jako próba oszustwa, a prace będą dyskwalifikowane!
  • Każde opuszczenie testu (przypadkowe zminimalizowanie okna, przełączenie karty, ukazanie się okna systemowego, wyskakującego nad testem, itp.) musi zostać zgłoszone nauczycielowi, który powinien udokumentować ten fakt zrobieniem zdjęcia z widoczną godziną na ekranie monitora komputera.
  • Uczestnik zdyskwalifikowany, u którego odnotowano opuszczenie testu więcej niż raz ma prawo do wniesienia odwołania. Tylko udokumentowane zdjęciem odwołania będą rozpatrywane.

Uprzejmie prosimy szkoły u umożliwienie wszystkim zgłoszonym uczniom udziału, poprzez dostęp do stanowiska komputerowego i przeglądarki internetowej.

Trzymamy za Was kciuki!